אודות פיצה מתי

בשנות השבעים , היתה רחובות עיר פרברית שקטה מוקפת מושבות וכפרים. ברחוב הראשי והיחיד שבעיר פעלו מספר מצומצם של בתי קפה בשלווה טיפוסית.
אנשי העיר, שביקשו להנעים את ערביהם בבילוי משפחתי או בחברת מכרים נאלצו להסתפק בבתי הקפה, שפעלו עד השעה שבע בערב והציעו תפריט הכלל בעיקרו קפה ועוגה.
באביב 1976, בין חנויות הבגדים והנעליים שברחוב הרצל הראשי, הוקמה “פיצה מתי” וההתרגשות היתה רבה. מתי בן נתן, מייסד המקום, שמעולם לא התנסה באפיית פיצות בעבר, אפה אותן בתנור ביתי מדגם “פאר” ולאחר ניסיונות רבים הגיע למתכון המושלם שאנו נהנים ממנו עד היום.
תושבי רחובות וסביבתה, שפגשו לראשונה פיצה אמיתית נהרו בהמוניהם אל המקום. הפיצריה, שלקחה דוגמה מהעיר התוססת תל אביב, שירתה את לקוחותיה בכל יום עד חצות ובכך הפכה למקום הבילוי המרכזי בעיר.
בצק המיוצר במקום, רוטב עגבניות אמיתיות המתובל במתכון המקורי, גבינה ישראלית משובחת ותוספות טריות איכותיות הפכו את הפיצה לטעם המוכר והאהוב כל כך על תושבי האזור, אליו הם חוזרים כבר דור שני ושלישי.
ברבות השנים, עברה הפיצריה גלגולים ושינויים, נוספו סלטים טריים, פסטות מגוונות וקינוחים מפתים אך לשמחת התושבים, הפיצה עצמה לא השתנתה במאום. כי טעם מנצח – לא מחליפים.